
2011. október 24., hétfő
Cedar Point

2011. október 14., péntek
Kéjutazás
2011. június 1., szerda
2011. május 30., hétfő
Május

2011. május 27., péntek
Április

2011. május 26., csütörtök
Március

2011. május 25., szerda
Február
2011. május 24., kedd
Január
2011. május 23., hétfő
December
2011. május 22., vasárnap
November

2011. május 21., szombat
Október
2011. május 20., péntek
Szeptember

2011. május 18., szerda
Augusztus

2011. május 17., kedd
Július

Június
2011. május 9., hétfő
2011. május 7., szombat
2011. május 4., szerda
2011. május 3., kedd
Zion Canyon

2011. május 2., hétfő
Grand Canyon nem úgy

2011. április 30., szombat
2011. április 25., hétfő
Aki farkast kiált
Sánta csehszlovák menni Szanfransziszkó 4
Ez után a mentálisan és fizikailag is kimerítő nap után nekiindultunk a végtelen amerikai pusztának. Nem sok reményünk volt arra, hogy a következő pár órát bármivel is feldobjuk.
Aztán egyszercsak váratlanul elhajtott mellettünk egy corvette legalább kétszázzal, ami nagyon szokatlan, az itteni száztizes korlátozás mellett. Nem is kellett sokat várni, jött is a szirénázó rendőrautó utána. Le is meszelte a rosszarcú suhancot. Amikor továbbmentünk, el is hagytuk őket az út mentén és láttuk, hogy nagy dulakodásban vannak. A végkifejletre csak abból következtettünk, hogy egyszercsak újra látom a visszapillantóban a kocsit, mögötte a rendőrrel. Amerikai filmek alapján könnyedén lereagáltam a helyzetet és leszorítottam az útról, amikor el akart menni mellettem. Fel is borult szerencsétlen, akiről később ki is derült, hogy drogcsempész. Nálunk szerencsére senkinek semi baja nem lett, viszont a hősies magatartásért felterjesztettek kitüntetésre és az átadásnál még az elnök kopasz fejét is megvakarhattam.
…na ilyenre képes az oxycodone a fejemben, ha beveszek kettőt…
A szomorú valóság pedig annyi, hogy pusztulatosan unalmas vezetés volt egész nap egy irányban. A navigator kilóméterekre előre szólt, ha kis kanyar következett.
Viszont az elnök kopasz fejét valóban megvakarhattam…
2011. április 23., szombat
2011. április 22., péntek
Sánta csehszlovák menni Szanfransziszkó 3
Mehettünk végre Chicagoba. Kedves kolléga figyelmeztetett, hogy egy tornádó pont onnan jön, úgyhogy félúton fogunk is találkozni. Szerinte, ha látunk egyet, akkor menjünk inkább az ellenkező irányba. Megköszöntük a jótanácsot és már faltuk is a mérföldeket vígan.
Alig szállt le az este, valóban jött szembe a tornádó. Illetve nem tudjuk, mert nem láttunk semmit a vaksötét éjjeltől. Szerencsére hat-nyolc másodpercenként azért villámlott, így nem volt sokat sötét és láttunk annyit, hogy mostmár csak az eső miatt nem láttunk semmit. Egyszercsak végül ott voltunk, ahol Al Capone itatta a népet szesszel.
Azt hiszem ezek után nem kell mondanom, hogy a repzi is késett, de ezt nem említésre méltó ERROR abban a hibalavinában, ami minket meghátrálásra próbált késztetni.
Éjjel három óra felé megérkeztünk a szállásra.
Az pultnál álló szerencsenélküli mondja, hogy csak dohányzó szoba van. Sebaj, gondoltuk, csak aludjunk már. Indultunk a szobákba. Jé, a miénk Gyurival franciaágyas. Jé... a többieké is, csak valakiknek abból is a szűk fajta. Indultunk is vissza reklamálni, de kiderült, hogy a foglalás lett elszúrva. Másrészt meg hát...
Most adok időt, csak képzeljetek el négy tépett csehszlovák férfit a puszta közepén hajnali háromkor egy motelben vitatkozni, hogy baj van a franciaágyas szobákkal.
Hagytuk inkább az egészet, hadd gondoljanak, amit akarnak szexuális orientációnkat illetően, alszom a földön és majd reggel egyértelműsítjük a helyzetet. Ez sikerült is, amikor Gyuri a kicsekkolásnál a kedves szőkére mosolyogva és rám mutatva annyit mondott, hogy: „We are together.”
Na... ennyi történt az első fél napon.
2011. április 21., csütörtök
Sánta csehszlovák menni Szanfransziszkó 2
Útban a kölcsönző felé telefonáltam, hogy készítsék a hintót. Mondták, hogy nincsen hintójuk.
-Mitteccikmondani? Nem értettem egészen pontosan…
-NINCSEN, ELFOGYOTT. Jövő hétre kérnek egyet?
-Dehát én tegnap…
…
Tényleg nem volt hintójuk, nem volt mit tenni.
Az utazási altábornagy tekintete enyhén ködössé vált. A remények életbentartása végett azért végigtelefonáltam a Lassúterebélyesi kölcsönzőket ahol sorra kedvesen felajánlották, hogy jövő héten szívesen rendelkezésünkre tudnak bocsátani egy kisbuszt.
Végül a legutolsónál, Terebélyekülsőn akadt egy, akinek valahonnan mégis akadt kisbusza. Eddigre az autószerelőm már bezárt.
Halleluja, gondolnánk. Pedig nem.
…
-Akkor kérem a sofőr hitelkártyáját.
-Nekem csak debitkártyám van, csak azt költöm, amit megkerestem.
-Az nem jó.
Kiscsapatunk vezetője veritékben úszott..
-Esetleg ha nem az enyém lenne a kártya?
-Rendben, de akkor a kártyabirtokost fel kell vennem plussz sofőrnek, napi 10$-ért.
Választásunk nem volt, de azt mindketten látni véltük, ahogy a kisasszony szemében forgó dollárjelek jelentek meg, mint Dagobert bácsiéban, amikor fejest ugrik a temérdek tonna aranyba.
-JJJJÓÓÓÓ, akkor az 10$ + 20$ biztosítás, mert ugye nincs amerikai biztosítás… Kérik a 12$ biztosítást arra, akit esetleg elcsapnak.
Egymásra néztünk és rezignált érzéketlenséggel tudattuk a hölggyel, hogy akit el találunk csapni, annak bizony nagy peche lesz. Valőszínűleg az egész napját elrontjuk.
Ekkorra a számla már olyan magasságokban járt, hogy komoly alternatívaként merült föl, hogy vegyünk egy kisbuszt, majd a Csendes-óceán partján rituálisan gyújtsuk föl és táncoljuk körbe. …még az is kijött volna a kölcsönzés árából.
Ködös tekintet, veríték, enyhe remegés.
…
-Kérem a hitelkártyát. – Köszönöm. – A rendszer visszautasítja…
-Próbáljuk kisebb összeggel.
-Azt is visszadobja…
Azt hiszem láttatok már filmben megtébolyodott tudóst zavartan maga elé motyogni… Közel volt ez a pillanat.
Nem akarom ragozni, de zárás előtt kicsivel, hosszas alkudozás után végül egy olyan debitkártyát hazudtunk be hitelkártyának, amire nem volt ráírva, hogy debit ezért elfogadták, úgyhogy a tábornok úr idegrendszere is regenerálható állapotban maradt.
Ma is tanultam valamit: Amerika olyan hely, ahol akkor vagy jófiú, ha más pénzét költöd. Rajtam eztán ez ne múljon.
2011. április 20., szerda
Sánta csehszlovák menni Szanfransziszkó 1
Az első napi terv annyi volt, hogy felvesszük a bérautót, leadjuk az én kocsim a szerelőnek átugrunk Chicagoba, ott felvesszük Marcsit, Barnabást és Pétert este 11-kor a reptéren és kicsit továbbállva éjszakára tanyát verünk.
Ehhez képest ez a nap annyi ERRORtól hemzsegett, amennyit egy átlagos Windows felhasználó egy év alatt nem lát. Négykor leléptünk, hogy felvegyük a kisbuszt a kölcsönzőből. Azt már korább tudtam, hogy az autókölcsönzősöknek saját bugyra van a pokolban, de mostmár azon is elgondolkodtam, hogy lehet, hogy igazából ők üzemeltetik az egész poklot.
Régebbi tapasztalataim alapján tudtam, hogyha napi 19,99$ van kiírva, akkor az annyit jelent, hogy 19,99$ + 20$ biztosítás nekem + 12$ biztosítás a harmadik félnek + 6% adó = napi 55,10$. Tehát ez a fajta matek nem lepett meg. Éppen ezért egy nappal előtte kimentem személyesen és részletesen megbeszéltük a dolgokat. Annyi azért még kiderült, hogy ezeken felül még mérföldenként leszünk szívesek negyeddollárt az Enterprise co. nagyobb dicsőségére a kasszánál… Nem sok, de Lassúterebélyes – Szanfransziszkó odavissza viszonylatban ez azért mégiscsak több, mint egy háromgombócos fagyi ára Csillaghegyen. Nem hagytuk magunkat megzavarni, vagyis inkább nem vettünk tudomást a figyelmeztető jelekről.
Szilárd volt a terv, erős volt az akarat...
2011. április 13., szerda
Steak
De ha már itt vagyok a végtelen pusztában, akkor mégiscsak szólnék pár szót arról is, hogy mi az, ami jó itt. Sőt.. mi az, ami nagyon jó. A legjobb. Ami miatt otthon távolba révedő tekintettel gondoltam vissza Lassúterebélyesre.
Pár szóban már megemlékeztem az itteni etetőkről és sanyarú gasztroodüsszeiámról, melynek Ithakájába azért mégiscsak megérkeztem.
Éhes voltam és össze kellett kóstolnom kétfajta hátszín vágatot (Kansas city és New York strip). Egyszer a memoáromban kitérek erre is.
Nemsokára megyek haza. Ki hogy kéri és melyiket?
Szeretném az állatvédőket és a bocikat sajnálókat megnyugtatni, hogy ez a tehenek sorsának csodálatos beteljesülése, hogy életüket áldozhatták azért, hogy nekem jó legyen. És nekem jó volt.
Már megint a rendőrök...
2011. április 6., szerda
Háziorvos
Ma elmentem háziorvost választani. Anélkül, hogy érdekelte volna őket, hogy most van e egyáltalán panaszom, megkérdezték, hogy milyen hozzátartozóm értesítendő szükség esetén. Aztán azt, hogy milyen vallású vagyok és ki a papom… De mielőtt eltűnüdhettem volna, hogy ez miért is szükséges, már ott tartotunk, hogy van e érvényben lévő végakaratom.
Biztos kevernek valakivel…
Aztán rövid beszélgetés a dokival. Mondhatnám mélyinterjú. Amolyan "És öt éves korodban mosatlanul etted a gyümölcsöt a fáról..?" - mélységű, és akkor az igazí arcpirongató firtató nyelvi fordulatokra nem is pazarolnék időt, amivel nem csak a szexuális szokásaimat, de szinte a székletem külalakját is tudni akarta…
Mikor ez a kellemes diskurzus a végéhez közeledett, kezdtem sejteni, hogy most akkor mi is a dörgés. Vérvétel következik. Meg kicsi pisi.
Nővér hív. Pisilni kell. Odaad egy kis kapszulát. Nem nagyzolni akarok, de nehéz volt beletalálni, olyan kicsit. Átfutott az agyamon, ha arányosan ennyi vért vesznek le, akkor nem lesz gond. Sajnos nem így lett.
Szinte rutinból mondtam a nővérnek, hogy viszonylag komaly tűfóbiám van. Aki ismer, az tudja, hogy ez egy erős eufemizmus. Nem kizárt, hogy egyszer meg is jelentetek egy: "Az én tűfóbiám - avagy abszurd és vicces helyzetek amikor elájultam" című kötetet.
Nővér kérdezi: "Átmenjünk az ápolóba, feküdni akar?"
Mondtam neki, hogy "Nem, erős felnőtt férfi vagyok, csak szólni akartam…"
És akkor hirtelen minden világossá vált. Leginkább az, hogy miért lett volna jó, ha van végakaratom.
"Tényleg nem akarsz feküdni? Ez a 11 kémcső mind neked lesz."
Összesen 5,8 deciliter. Rutintesztre!
Szerintem csak ki akartak véreztetni, mint egy vágásérett mangalicát.
Hú, de jó lenne most egy kis abált tokaszalonna.
A vérfürdő után a nővérszobában fekve a rám vigyázó fekete nővérkére néztem, magamra mutattam és csak annyit kérdeztem: Am I white?
...
2011. április 3., vasárnap
Barna mártás
2011. április 2., szombat
Karambol
2011. április 1., péntek
Szilánkok
Kemelhárítási szempontbúl fontosnak tartotam, hogy postolás előt néhány hejen megSmittizzem ezt a belyegyzést. Elnőzést a nehezeb olvasasért.
-Egy srác az egyetem sportcsarnokában beverte a fejét és vérzett kicsit. Kijött a tűzoltó és a rendőr. Mentőt nem láttam, de amíg el nem hagyta az épületet kísérték. Itt ez ilyen.
-Fekete legény a szaunában cipőben, ruhában iPoddal a fülén.
-Még nem láttam embert késsel-villával enni pedig figyeltem.
-A nyomorékkártyámmal ha a nyomorékparkolóban parkolok, akkor ingyenes, ha máshol, megbüntetnek.
-Cingár kis feketén XXXL-es Bermuda, hosszúnadrágnak hordva.
-Teremfocipályán ötven indiai srác és nő krikettezik.
-Éjszaka a puszta közepén egy kivilágított csillogó villogó épület hatalmas parkolóval: ADULT SUPERSTORE.
-Reklám a rádióban főműsoridőben: A méret valóban számít… (azt gondolom kicsit pajzán áthallásos szolid reklám, nyilván nem “arra” gondolnak..) És valóban nem, a megjegyzés egy sztriptízbár méretére vonatkozott..
-Akorra, mint egy bállna és mekeszi a mássodik fánnkot is ebbéd uttán.
-A menzán a kóla a legkevésbé édes ital. A többit nem bírom meginni.
-Évente egy szarvas kilövésére mindenkinek joga van.
-Megintcsak rádióreklám: “Állandóan zaklatja az adóhatóság? Több, mint 20000 dollár tartozása van? Ne hagyja, hogy az adóhivatal emberei tönkretegyék az életét! (...) Egyedül nálunk dolgoznak korábbi adóhivatali alkalmazottak, akik ismerik a rendszer működését. (…) Telefonáljon most és lélegezzen fel, mert a mi embereink ön és az adóhatóság közé állnak akár mától kezdve is. Nincs többé zaklatásm fenyegetőzés…
-Megdrágult a benzin. Már majdnem 200 Ft egy liter...
2011. február 23., szerda
Öreg Sam
2011. február 21., hétfő
Boston 1
2011. február 17., csütörtök
Newport


2011. január 18., kedd
A legcsúfabb arc: Black Friday
Szörnyeteg Lajos
Míg Európában a jámbor népek a „Ne Vásárolj Semmit” napot tartotta és józan megfontolásból semmit nem vásárolt, addig jenkiföld egész másban sántikált. A Hálaadásnapi meghitt családi beszélgetés és nyugalom csak a vihar előtti csend volt. Invázió előtti tanácskozás, taktikai megbeszélés, haderő és erőforrás átcsoportosítások és rohamtervek születtek az asztalok mellett. Éjfélkor fellövik ugyanis a pusztító erejű vásárlási tornádó jelzőrakétáit, hogy az egész napos nyugalomtól és meghitt csendtől megtébolyult termeszroham féktelen vásárlásban dühönghesse ki magát.
Mint ahogyan a neve is mutatja, gyászos nap ez a péntek. Szégyentelenül a vásárlásnak dedikált nap. A név eredete, hogy a cégek mérlege ezen a napon fordul a piros, vagyis negatív egyenlegből feketébe, vagyis pozitívba. Az újságok címlapon hozzák le az akciózni kívánt termékeket egy héttel előre és bizony itt az ingerküszöb magasabb, mint Svájcban, ahol 3% árengedménnyel még a leghiggadtabb bankárt is fel lehet izgatni. Itt a 30%-kal leárazott termékekre adnak még 50%-ot ezen a napon, vagy esetleg 1 dolláros akciókkal szórják ki a CD-lejátszókat és grillezőket.
A teljes élmény érdekében egyszer már kerék alá is mentem, hogy elsőkézből szerzett információk alapján tudjak írni az egészségügyről, tehát most sem lehetett akadály, hogy ismét megmerítkezzem a sötét valóság derékig mocskos levében. A választásom az alapállapotban is elviselhetetlenül olcsó Walmartra esett. Itt az ajtót éjfélkor nyitják és az árakat úgy állítják be, hogy a családi idilltől megzavart jámbor lelkekben is megpattan egy húr és elementáris erővel keríti őket hatalmába a hörcsög gyűjtőszenvedély. Az este tíztől kapu előtt sorban állók tömegei közt még jegyeket is osztanak egyes cikkekre, melyekből csak kevés van. Amikor aztán éjfelet üt az óra, a biztonsági őr elfordítja a zárban a kulcsot és utat nyit a vérben forgó szemű rohamnak, mely elsöprő erejű cunamiként tódul be az ígéret földjére. Idén szerencsés év volt, mert most az akciós plazmaTVkért folyatott harcban nem tapostak halálra egyetle biztonsági őrt sem, nem úgy, mint tavaly. Az első három szerencsés ugye… nomeg amíg a készlet tart…
Szóval kimerészkedtem a farkasok lakta prérire koncon marakodó dögevőket fotózni. És hát nem csalódtam. Hajnali kettőkor minden pénztár nyitva és mindegyik standnál már legalább harminc méter hosszú sor.
Az ideiglenesen felállított olcsó kartonstandokból leomló ruhaszemétben kotorászó emberek közt, mint valami szürreális csehszlovák filmben nyomakodtam előre.
A lomtalanításkor cigányoktól nálunk megszokott stoppolás módszerével a TV-s dobozra ültetett kisgyerekek ásítozva és beszélgetve vártak a hajnali ötkor élesedő akciókra, míg szüleik az áruház alaprajzára előre berajzolt pontos akcióterv alapján rohangáltak GPS-től, vasalón keresztül a Barbievárig.
Az igazi női kielégülés pillanata
Újra és újra félhangosan ki kellett jelentenem, hogy nem veszek semmit. Aztán nálam is átszakadt a gát és kezdetnek a fényképezőgépembe vettem egy 8GB-os SD kártyát 12 dollárért, majd hazamentem.
Mikor felébredtem, valami szörnyű ragály fertőzhetett meg, mert mint egy zombi felkerekedtem újra, és az akkorra lecsendesedett boltok felé vettem az irányt. Szép lassan azon kaptam magam, hogy okos/hasznos/úgyis kellett/jó lesz valamire dolgokra költöttem egy átlagnyugdíjat. Mialatt a csomagtartóban a zsákmánntal hazafelé autóztam, Amerika népe éppen ébredezhetett. Elképzeltem az előző este költekezésétől kimerült és kielégült ürességet érző embereket, amint maguk elé és a bontatlan dobozokra néznek a megcsalatott emberek mosolyával. Osztoztam velük ebben a mosolyban. Magam előtt néztem a szaggatott vonalak lüktetését, miközben visszagondoltam a Thanksgivingre és Black Fridayre. Elkezdtem nevetni. Először éreztem igazán, még a bőröm alatt is, hogy AMERIKÁBAN ÉLEK.